Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

F
O
R
U
M

Evanescence

HIM

Metallica

Oomph

Poets Of The Fall

Rammstein

Jaki zespół chciałbyś zobaczyć na mojej stronie?
69 Eyes
Avril Lavigne
Guano Apes
Hammerfall
Marilyn Manson
Nirvana
Pidżama Porno
The Rasmus
Red Hot Chilli Peppers
Rolling Stones
System Of A Down

Top 100 Metal.pl Sites

HIMLene.com :: Polskie strony o HIM

Zespół założony został w 1995r. w Finlandii przez Ville Valo- nazywanego także "chłopcem o anielskiej twarzy i diabelskim uśmiechu". Zresztą nie tylko uśmiechu. Sam jego wygląd (mroczny i tajemniczy) ma powiązanie z pochodzeniem Fina. Przodkowie jego matki pochodzili z ... Transylwanii (ojczyzny Drakuli) Być może istnieją jakieś powiązania..... Oprócz wyglądu Ville wyróżnia się również talentem muzycznym, co jak sami wiemy, wspaniale wykorzystał we własnym życiu. 

W wieku 14 lat Valo dowiedział się o interesie swojego ojca, który prowadził sex shop. Kiedy zaś ukończył 18 lat zaczął w nim pracować. Znajomi zazdrościli mu niecodziennego zajęcia, ale on sam nie był usatysfakcjonowany posadą sprzedawcy. Kochał muzykę i to ona była jego prawdziwą pasją. Dźwięki, które słyszał wokół siebie wydawały mu się zwyczajne - brakowało im duszy. Sam chciał zmienić muzykę panującą w owym czasie, stworzyć coś niezwykłego. Jego marzeniem było skomponowanie takich dźwięków, które poruszą każdego, będą wzbudzać w człowieku prawdziwe emocje, i które słuchający ich na zawsze zapamięta. Wędrówkę do celu rozpoczął utworzeniem zespołu wraz z kolegami. 

Na początku nie wiedzieli do jakiej kategorii rocka zaliczyć własną twórczość, ale stworzyli wizję nowej jego odmiany "love metalu". Miał on łączyć dokonania Depeche Mode z Dimmu Borgir, w tle rodem z filmów Davida Lyncha. 

Nowopowstała grupa została nazwana Him, co jest skrótem od His Infernal Majesty. W tłumaczeniu na język polski nazwa ta oznacza "Jego Piekielna Wysokość". Zespół podkreśla, że nie ma ona nic wspólnego z jakąkolwiek religią czy ideologią. Ville wraz z kolegami wybrali ją, gdyż wydała im się adekwatna (mroczne spojrzenie i pochodzenie wokalisty). W niektórych wywiadach Finowie udzielali jeszcze innej odpowiedzi na pytanie o znaczenie HIM. Powiedzieli, że nie wyraża ona niczego konkretnego. Być może członkowie grupy na początku uważali ten skrót za nic wyjątkowego, zwykły ciąg wyrazów, ale od kiedy zaczęli być z nim identyfikowani, zmienili zdanie. 

Ważnym symbolem dla Hima stały się trzy szóstki, które powszechnie kojarzone są z satanizmem (numer bestii). Jednakże w tym przypadku kapela również ma zupełnie inne poglądy w tej sprawie. 666 kojarzy im się ze sprzecznością pomiędzy dobrem i złem w miłości. Według nich to głębokie uczucie jest ważniejsze od życia, a przez to bliskie śmierci.. Sam Ville Valo sądzi, że numer ten symbolizuje nasze najskrytsze pragnienia, do których dążymy z całych sił, mimo iż wiemy, że w końcu nas zniszczą. Szóstki pojawiają się też na debiutanckim albumie zespołu, który nosi nazwę "Greatest Lovesongs vol.666". Pierwszy utwór na kompakcie to "Your Sweet Six Six Six". Kiedy włożymy krążek do odtwarzacza okaże się, że zawarte jest w nim 66 utworów, z których tylko dziesięć początkowych jest piosenkami. Po ich wysłuchaniu następuje cisza podzielona na 56 fragmentów i na sam koniec ostatnia, sześćdziesiąta szósta część, która trwa około ośmiu minut, i w jakiej dopiero po prawie sześciu minutach ciszy pojawiają się pierwsze, dziwne dźwięki, a raczej odgłosy. Kiedy płyta już całkowicie się kończy na wyświetlaczu odtwarzacza widnieją tylko same szóstki. 

Istnieje jeszcze jeden bardzo ważny symbol kapeli- Heartagram. Członkowie Him'u traktują go jako ich znak graficzny. Stanowi on połączenie serca i pentagramu, co odzwierciedla teksty zespołu, ukazujące miłość od jej ciemnej, beznadziejnej strony. 

Twórczość grupy Him wydał do tej pory 5 płyt. Pierwsza -"Greatest Lovesongs vol. 666" - wydana została w 1997r. i zawiera 9 utworów, z czego dwa to covery ( "Wicked Game" - Chrisa Isaaka i "(Don't Fear) The Reaper"- Blue Oyster Cult. "Wicked Game" pozwolił fińskiej grupie zasłynąć nie tylko w ojczyźnie, ale także u zachodnich sąsiadów. Na krążku znajdziemy również takie kawałki jak: "It's All Tears"(Drown In This Love), "When Love And Death Embrace" czy ulubiony utwór V. Valo "For You"... 

W 2000r. do sklepów muzycznych trafiła druga płyta kapeli "Razorblade Romance". Zawarte zostało w niej 11 kompozycji - wszystkie autorstwa Ville Valo. Album promował singiel "Join Me", który znalazł się również na ścieżce dźwiękowej filmu Rolanda Emmericha - "13th Floor". W oryginale utwór nazywa się "Join Me In Death". Utwór ten według wokalisty Himu jest współczesną historią Romea i Julii. Innymi kawałkami umieszczonymi w albumie są: "Gone With The Sin", "Razorblade Kiss", "Poison Girl", "Right Here In My Arms" itd. Kawałki z drugiej płyty kapeli są bardzo różnorodne, znajdziemy tam kompozycje spokojne, melancholijne, ale też kawałki mocne, z prawdziwym, gitarowym graniem. Każdy może się czymś zadowolić, wybrać "ostry" utwór lub "słodką" balladę. Single z "Razorblade Romance" utrzymywały się na szczytach rockowych list. Szczególne zainteresowanie płyta zyskała w Niemczech i oczywiście w rodzimej Finlandii. 

Muzycznych korzeni Hima powinniśmy doszukiwać się przede wszystkim w hard rocku lat 80. Ville Valo przyznaje się do fascynacji takimi grupami jak Bon Jovi czy Billy Idol - na koncertach usłyszeć można perfekcyjnie wykonaną wersję "Rebel Yell" - Idola. Lider zespołu ceni też muzykę Black Sabbath. 

Kolejną, trzecią już, wydaną przez nich płytą jest "Deep Shadows and Brilliant Highlights". W sklepach pojawiła się w 2001r. Zawarte jest w niej 10 utworów, z których największą popularność zyskały "Heartache Every Moment", "In Joy And Sorrow" i "Pretending". 

Następna płyta pojawiła się w 2003r. i zwiększyła jeszcze bardziej popularność zespołu. Krązek nazywa się "Love Metal" - tytuł prawdziwie odzwierciedla rodzaj muzyki wykonywanej przez kapelę. Znajdziemy na nim takie kompozycje jak "Buried Alive By Love", The Funeral Of Hearts" Soul on Fire", "The Sacrament itd. Łącznie na płycie umieszczonych zostało 10 kawałków, podobnie jak na "Deep Shadows And Brillian Highlights" Pierwszy teledysk nakręcono ( w mroźnej Laponii) do uworu "The Funeral Of Hearts". Kawałek ten długo znajdował się na szczycie list przebojów, a sam Valo powiedział o nim, że jest perfekcyjny. 

Ostatnia płyta Hima ( ostatnia do tej pory, gdyż band planuje wydać następny krążek już na początku 2005 roku :-)) nosi tytuł: "And Love Said No" i jest zbiorem piosenek z całej twórczości grupy, takim podsumowaniem. Mimo iż krążki w stylu "The best of..." mogą się kojarzyć z końcem działalności zespołu, my, fani Hima nie musimy się o to martwić- Finowie z pewnością pokażą jeszcze na co ich stać! W albumie znajduję się 16 utworów, w tym dwie nowe: "Solitary Man" i "And Love Said No." 

Członkowie zespołu: Ville < Mige > Linde > Gas > Burton..... Najważniejszą osobą w grupie jest Ville Hermani Valo- założyciel Himu, lider i wokalista. To on tworzy całą muzykę, pisze teksty, udziela wywiadów i wreszcie przykuwa uwagę swoim oryginalnym głosem i niezwykłym wyglądem. Jeszcze do niedawna porównywany był do Jima Morrisona. Występował z butelką czerwonego wina w jednej ręce i nieodłącznym papierosem w drugiej. Wina już nie pije na koncertach, za to wypala ogromną liczbę papierosów, mimo iż jest chory na astmę. Potrafi nie tylko odpowiadać na pytania w wywiadzie i palić, ale też nie rozstaje się z papierosem podczas śpiewania. Sam mówi, że jeśli miałoby to zaszkodzić jego głosowi od razu rzuciłby ten nałóg. Inną oryginalną rzeczą u wokalisty jest makijaż. Często maluje oczy, co jeszcze bardziej podkreśla jego mroczne spojrzenie, ale nie gardzi też szminką i czarnym lakierem do paznokci. Ville posiada również 5 tatuaży, które wykonane zostały przez jego kolegę. Najwidoczniejszy jest tatuaż znajdujący się na jego lewym ramieniu. Jego tworzenie trwało kilka miesięcy i było podobno bardzo bolesne. Zgodził się na ten eksperyment, kiedy zbyt dużo wypił, a potem głupio mu było się wycofać. 

Drugą osobą w grupie, która ma coś do powiedzenia jest basista Mige " Amour" Paananen. Z Ville znają się najdłużej i często razem udzielają wywiadów. Mige także fascynuje się muzyką lat 80, lubi "Black Sabbath", Ozzyego Osbourn'a, Sisters of Mercy, a z nowszych grup- Monster Magnet. Edukację muzyczną zaczynał ucząc się gry na bębnach, ale ostatecznie wybrał bas. 

Pozostali członkowie stanowią tło dla tej dwójki. Praktycznie nie udzielają wywiadów, ale i tak mają grono swoich wiernych fanów. W tej części grupy doszło do zmian : perkusistę Patka'e zastąpił pochodzący ze Szwecji Gas Lipstick, a klawiszowca Zoltana Pluto zmienił Emerson Burton.